Tegenwind
Net als vorig jaar doe ik weer mee met de 4 Mijl, samen met mijn collega’s van DUO. Hoewel ik de afgelopen maanden niet echt heb getraind op snelheid is mijn doel hetzelfde als de vorige keer: een eindtijd onder het half uur.
Naar Haren
Rond half twaalf stap ik de deur uit en dribbel naar Haren om te verzamelen met mijn DUO-collega’s. Daarna lopen we naar het startvak. Viel er in de ochtend nog geregeld een bui, nu lijkt het weer aardig op te klaren. Wel waait het af en toe flink.

Gearriveerd in Haren.

We lopen het startvak in.

In het startvak.
Beroerde start
Na het startschot kom ik in de drukte helaas beroerd weg. Ik ben ingeklemd tussen langzamere lopers en ik kom er niet langs. Pas na een paar honderd meter kan het gas erop.

Klaar voor de start.
Constante race
Vanaf dat moment loop ik een redelijk constante race, al kost de tegenwind wel extra kracht. Ik probeer wel in de slipstream van andere lopers mee te liften, maar dat lukt niet overal. Eenmaal het Herewegviaduct over spot ik Peter (Mister Loopgroep Bedum) en op het Hereplein staat mijn familie klaar. Met mijn kinderen doe ik een low five en ren dan snel door naar de Herestraat.

Op het Herewegviaduct. (foto: Peter van der Hulst)

Low five met mijn kinderen. (foto: Nelleke)
Missie geslaagd
In de Herestraat kan ik er geen versnelling meer uitpersen, maar dat blijkt ook niet nodig, want met een eindtijd van 29 minuten en 46 seconden eindig ik keurig binnen het half uur. Missie geslaagd!

Binnen het half uur over de streep!

De welverdiende medaille.
Naborrelen
Daarna borrelen ik gezellig met collega’s na bij Cantina Mexicana. Onder het genot van een drankje praten we uitgebreid na over de race. Rond drie uur ren ik vanaf de Vismarkt vier kilometer terug naar huis. Het was weer een mooie editie van de 4 Mijl.

Terug naar huis.
